| Inventory number | b 1344 |
| Height | 26.8 |
| Width | 43.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | no |
| Letterhead | Les Vingt Brussels |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | A. Seated woman (F - / JH -); B. Sketch of the hanging of six canvases for the exhibition of Les Vingt (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | Sketch A: 6,5 x 5 cm; Sketch B: 6,8 x 12,7 cm |
| Condition and remarks |
| Inventory number | b 1344 |
| Height | 26.8 |
| Width | 43.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | no |
| Letterhead | Les Vingt Brussels |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | A. Seated woman (F - / JH -); B. Sketch of the hanging of six canvases for the exhibition of Les Vingt (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | Sketch A: 6,5 x 5 cm; Sketch B: 6,8 x 12,7 cm |
| Condition and remarks |
| Inventory number | b 1344 |
| Height | 26.8 |
| Width | 43.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | no |
| Letterhead | Les Vingt Brussels |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | A. Seated woman (F - / JH -); B. Sketch of the hanging of six canvases for the exhibition of Les Vingt (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | Sketch A: 6,5 x 5 cm; Sketch B: 6,8 x 12,7 cm |
| Condition and remarks |
| Inventory number | b 1344 |
| Height | 26.8 |
| Width | 43.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | no |
| Letterhead | Les Vingt Brussels |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | A. Seated woman (F - / JH -); B. Sketch of the hanging of six canvases for the exhibition of Les Vingt (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | Sketch A: 6,5 x 5 cm; Sketch B: 6,8 x 12,7 cm |
| Condition and remarks |