| Inventory number | b 0866 |
| Height | 27.0 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pen and ink, watercolour |
| Sketch remarks | A. Be in love, you will be happy; B. Christ in the Garden of Olives |
| Sketch dimensions | Sketch A: 10,5 x 8 cm; Sketch B: 11,5 x 17 cm |
| Condition and remarks | Adhesive tape along the top and bottom edges. Tears and small holes on the folds. Tear in the top right corner. Black stains on the left. |
| Inventory number | b 0866 |
| Height | 27.0 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pen and ink, watercolour |
| Sketch remarks | A. Be in love, you will be happy; B. Christ in the Garden of Olives |
| Sketch dimensions | Sketch A: 10,5 x 8 cm; Sketch B: 11,5 x 17 cm |
| Condition and remarks | Adhesive tape along the top and bottom edges. Tears and small holes on the folds. Tear in the top right corner. Black stains on the left. |
| Inventory number | b 0866 |
| Height | 27.0 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pen and ink, watercolour |
| Sketch remarks | A. Be in love, you will be happy; B. Christ in the Garden of Olives |
| Sketch dimensions | Sketch A: 10,5 x 8 cm; Sketch B: 11,5 x 17 cm |
| Condition and remarks | Adhesive tape along the top and bottom edges. Tears and small holes on the folds. Tear in the top right corner. Black stains on the left. |
| Inventory number | b 0866 |
| Height | 27.0 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 2 |
| Sketch technique | Pen and ink, watercolour |
| Sketch remarks | A. Be in love, you will be happy; B. Christ in the Garden of Olives |
| Sketch dimensions | Sketch A: 10,5 x 8 cm; Sketch B: 11,5 x 17 cm |
| Condition and remarks | Adhesive tape along the top and bottom edges. Tears and small holes on the folds. Tear in the top right corner. Black stains on the left. |