| Inventory number | New York, The Morgan Library |
| Height | 26.9 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Oval (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1,2 x 0,9 cm |
| Condition and remarks | Small holes on the folds. Several stains and ink stains. The central fold and edges reinforced with Japanese paper. Discoloration on the edges and the fold. |
| Inventory number | New York, The Morgan Library |
| Height | 26.9 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Oval (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1,2 x 0,9 cm |
| Condition and remarks | Small holes on the folds. Several stains and ink stains. The central fold and edges reinforced with Japanese paper. Discoloration on the edges and the fold. |
| Inventory number | New York, The Morgan Library |
| Height | 26.9 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Oval (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1,2 x 0,9 cm |
| Condition and remarks | Small holes on the folds. Several stains and ink stains. The central fold and edges reinforced with Japanese paper. Discoloration on the edges and the fold. |
| Inventory number | New York, The Morgan Library |
| Height | 26.9 |
| Width | 41.9 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | yes |
| Grid height | 0,8 |
| Grid width | 0,4 |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Oval (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1,2 x 0,9 cm |
| Condition and remarks | Small holes on the folds. Several stains and ink stains. The central fold and edges reinforced with Japanese paper. Discoloration on the edges and the fold. |
| Inventory number | New York, The Morgan Library |
| Height | 20.2 |
| Width | 13.2 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 0 |
| Condition and remarks | Remnants of adhesive tape on the right edge. Verso reinforced with tissue paper. |
| Inventory number | New York, The Morgan Library |
| Height | 20.2 |
| Width | 13.2 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 0 |
| Condition and remarks | Remnants of adhesive tape on the right edge. Verso reinforced with tissue paper. |