| Inventory number | b 0513 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.7 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Corner of a frame (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1 x 1,5 cm |
| Condition and remarks | Hole at top left. Tears on the central fold. |
| Inventory number | b 0513 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.7 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Corner of a frame (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1 x 1,5 cm |
| Condition and remarks | Hole at top left. Tears on the central fold. |
| Inventory number | b 0513 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.7 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Corner of a frame (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1 x 1,5 cm |
| Condition and remarks | Hole at top left. Tears on the central fold. |
| Inventory number | b 0513 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.7 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Corner of a frame (F - / JH -) |
| Sketch dimensions | 1 x 1,5 cm |
| Condition and remarks | Hole at top left. Tears on the central fold. |