| Inventory number | b 0443 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Three people sharing a meal (F - / JH 776) |
| Sketch dimensions | 6,3 x 9 cm |
| Condition and remarks | Ink show-through and several tears in the sketch; verso consolidated during conservation. |
| Inventory number | b 0443 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Three people sharing a meal (F - / JH 776) |
| Sketch dimensions | 6,3 x 9 cm |
| Condition and remarks | Ink show-through and several tears in the sketch; verso consolidated during conservation. |
| Inventory number | b 0443 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Three people sharing a meal (F - / JH 776) |
| Sketch dimensions | 6,3 x 9 cm |
| Condition and remarks | Ink show-through and several tears in the sketch; verso consolidated during conservation. |
| Inventory number | b 0443 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.4 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Three people sharing a meal (F - / JH 776) |
| Sketch dimensions | 6,3 x 9 cm |
| Condition and remarks | Ink show-through and several tears in the sketch; verso consolidated during conservation. |