| Inventory number | b 0295 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.5 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Soup distribution in a public soup kitchen (F - / JH 332) |
| Sketch dimensions | 6 x 9,8 cm |
| Condition and remarks | Top and bottom edges reinforced. Ink show-through in the sketch. Ink stain in the bottom right corner on the verso. |
| Inventory number | b 0295 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.5 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Soup distribution in a public soup kitchen (F - / JH 332) |
| Sketch dimensions | 6 x 9,8 cm |
| Condition and remarks | Top and bottom edges reinforced. Ink show-through in the sketch. Ink stain in the bottom right corner on the verso. |
| Inventory number | b 0295 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.5 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Soup distribution in a public soup kitchen (F - / JH 332) |
| Sketch dimensions | 6 x 9,8 cm |
| Condition and remarks | Top and bottom edges reinforced. Ink show-through in the sketch. Ink stain in the bottom right corner on the verso. |
| Inventory number | b 0295 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.5 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and black ink |
| Sketch remarks | Soup distribution in a public soup kitchen (F - / JH 332) |
| Sketch dimensions | 6 x 9,8 cm |
| Condition and remarks | Top and bottom edges reinforced. Ink show-through in the sketch. Ink stain in the bottom right corner on the verso. |