| Inventory number | b 0199 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.8 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | Old woman with a shawl and a walking-stick (F - / JH 110) |
| Sketch dimensions | 13,4 x 7,3 cm |
| Condition and remarks | Tears and small holes on the folds. |
| Inventory number | b 0199 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.8 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | Old woman with a shawl and a walking-stick (F - / JH 110) |
| Sketch dimensions | 13,4 x 7,3 cm |
| Condition and remarks | Tears and small holes on the folds. |
| Inventory number | b 0199 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.8 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | Old woman with a shawl and a walking-stick (F - / JH 110) |
| Sketch dimensions | 13,4 x 7,3 cm |
| Condition and remarks | Tears and small holes on the folds. |
| Inventory number | b 0199 |
| Height | 21.0 |
| Width | 26.8 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - black |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil |
| Sketch remarks | Old woman with a shawl and a walking-stick (F - / JH 110) |
| Sketch dimensions | 13,4 x 7,3 cm |
| Condition and remarks | Tears and small holes on the folds. |