| Inventory number | b 8335 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.6 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Road with pollard willows (F - / JH 50) |
| Sketch dimensions | 2,5 x 6 cm |
| Condition and remarks | Heavy foxing, tears on the central fold. Tear in the right edge. |
| Inventory number | b 8335 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.6 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Road with pollard willows (F - / JH 50) |
| Sketch dimensions | 2,5 x 6 cm |
| Condition and remarks | Heavy foxing, tears on the central fold. Tear in the right edge. |
| Inventory number | b 8335 |
| Height | 20.8 |
| Width | 26.6 |
| Paper type | machine-made wove paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pen and ink (discoloured to brown) |
| Sketch remarks | Road with pollard willows (F - / JH 50) |
| Sketch dimensions | 2,5 x 6 cm |
| Condition and remarks | Heavy foxing, tears on the central fold. Tear in the right edge. |