| Inventory number | b 0096 |
| Height | 16.1 |
| Width | 20.1 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil, pen and ink |
| Sketch remarks | Small churches at Petersham and Turnham Green (F Juv. XXVIII / JH Juv. 8) |
| Sketch dimensions | 3,8 x 10 cm |
| Condition and remarks | Sheet from a block with red edges |
| Inventory number | b 0096 |
| Height | 16.1 |
| Width | 20.1 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil, pen and ink |
| Sketch remarks | Small churches at Petersham and Turnham Green (F Juv. XXVIII / JH Juv. 8) |
| Sketch dimensions | 3,8 x 10 cm |
| Condition and remarks | Sheet from a block with red edges |
| Inventory number | b 0096 |
| Height | 16.1 |
| Width | 20.1 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil, pen and ink |
| Sketch remarks | Small churches at Petersham and Turnham Green (F Juv. XXVIII / JH Juv. 8) |
| Sketch dimensions | 3,8 x 10 cm |
| Condition and remarks | Sheet from a block with red edges |
| Inventory number | b 0096 |
| Height | 16.1 |
| Width | 20.1 |
| Paper type | machine-made laid paper |
| Paper colour | cream |
| Watermark | no |
| Description watermark | |
| Watermark ruling | no |
| Horizontal lines in paper | 0 |
| Grid | no |
| Letterhead | |
| Embossing | |
| Writing material 1 | pen - ink - discoloured to brown |
| Writing material 2 | |
| Number of sketches | 1 |
| Sketch technique | Pencil, pen and ink |
| Sketch remarks | Small churches at Petersham and Turnham Green (F Juv. XXVIII / JH Juv. 8) |
| Sketch dimensions | 3,8 x 10 cm |
| Condition and remarks | Sheet from a block with red edges |